Ce a făcut Simona Halep imediat după ce a câștigat meciul cu Elina Svitolina! Tenismena, în culmea fericirii după calificarea în finala de la Wimbledon

Simona Halep a reușit să se califice în finala de la Wimbledon, fiind prima jucătoare din România care a reușit această performanță, motiv pentru care tenismena a sărbătorit această reușită.

Simona Halep (27 de ani, locul 7 WTA) a învins-o pe Elina Svitolina (24 de ani, locul 8 WTA), cu scorul de 6-1, 6-3, în semifinalele turneului de la Wimbledon.

Sâmbătă, ea va juca de la ora 16:00 finala la Wimbledon, cu jucătoarea care se va impune în meciul Serena Williams (locul 10 WTA, 37 de ani) - Barbora Strycova (locul 54 WTA, 33 de ani).

La finalul meciului cu Svitolina, Simona Halep nu a ezitat să-și exprime bucuria pentru această reușită, dovadă fiind imaginile surprinse imediat după meci.

Halep va juca a şasea finală de grand slam, a treia în acest an şi cea cu numărul 36 din carieră, la simplu. Jucătoarea română a câştigat un singur grand slam, la Roland Garros, anul trecut.

Simona Halep, finala Winbledon: Sunt fericită. Nu a fost atât de uşor pe cât o arată scorul... Halep, în finală la Wimbledon. Ilie Năstase: Simona are prima şansă la titlu chiar şi cu Serena Williams...

Hello Chef sezonul 7, 18 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Nicoletei Nucă Sambata, 18.05.2024, 15:30